Nabitý měsíc před prázdninami

Celý červen měli mladí hasiči velmi intenzivní. Sobotní dopoledne 10. se zúčastnili výcvikového tábora okrsku Nýřansko a působili jako figuranti fiktivních rodin zasažených tragédií. V rámci simulované evakuace celé obce v režii odpovědných vedoucích skupin ochrany obyvatelstva si tak vyzkoušeli registraci a příjem do provizorního tábora se členy jednotek požární ochrany a Českého červeného kříže.

Další sobotu je čekala soutěž v požárním útoku ve Zbůchu, ze které spěchali zpátky do Blatnice na hřiště, aby stihli dětský den. A závěrečný víkend před vysvědčením se těšili na soustředění v hasičárně s bohatým programem a zábavou. Sice s organizací víkendu všemožně pomáhali, zbylo jim ale dost energie na poslední soutěž v Líních. A líbilo se jim tak moc, že kdyby mohli, jsou na soustředění doteď 🙂

Figuranti při výcviku evakuace obce

Soutěž ve Zbůchu

Víkendové soustředění a soutěž v Líních