Cvičení 2020

Krátce po rozvolnění protiepidemických opatření se o víkendu 5.-7. června konalo pravidelné okrskové školení v téměř plné sestavě našeho sboru. V pátek ráno se začalo cvičným zásahem na letišti v Líních na prověření čerpací techniky. Odpoledne pak následovalo přemístění do Heřmanovi Hutě na teoretickou přípravu.

V sobotu dopoledne se pokračovalo s teoretickou přípravou v obci Zbůch a následoval přesun do Rochlova na další praktické cvičení. První část spočívala v ozkoušení čerpací techniky u místního rybníka a dále se jelo simulovat zásah proti požáru tlakových lahví. Večer byl ještě zakončen neohlášeným cvičným zásahem při požáru lesa u Hněvnic, kde se zapojily všechny jednotky z okrsku při rozličných činnostech od čerpání vody do cisteren, přes zajištění dopravního spojení od komunikace na místo požáru, až po samotný zásah.
Během nedělního dopoledne v Nýřanech se diskutovali činnosti hasičských jednotek během první vlny epidemie a zhodnotil se uplynulý víkend.